zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

USA: Recyklované plastové láhve přetvářejí udržitelnou módu

31.03.2018
Odpady
Recyklace
USA: Recyklované plastové láhve přetvářejí udržitelnou módu

Společnost Bionic Yarn využívá recyklovaní plastových lahví a vytváří z nich přizpůsobivé a vysoce výkonné textilie, které jsou bez problémů integrovány s módními návrhy.

Bionic Yarn vytváří silné a trvanlivé tkaniny z recyklovaného plastu. Nabízejí sortiment tří vláken, každé s odlišnou strukturou a podílem recyklovaného plastu (od 40 % až do 100 % recyklovaného obsahu). Společnost rychle přechází od mezery na trhu a alternativního trhu do hlavního módního průmyslu. Pharrell Williams je její kreativní ředitel, předchozí spolupráce byla se společnostmi jako jsou Timberland, Moncler nebo Burton.

V dalším vývoji budou plastové odpadky sklizeny z oceánů mořskými organizacemi a recyklačními společnostmi speciálně využity pro vytvoření Bionic Yarn vláken. Bude to součástí projektu Vortex, který je mezinárodním sdružením umělců, designérů a architektů, kteří aktivně pracují na zachycení plastového odpadu inovativními způsoby. V únoru minulého roku představila například známá společnost H&M nové šaty vytvořené z Bionic Yarn vlákna jako součást své odpovědné Conscious Exclusive kolekce.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí