zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tři středočeské ekologické projekty si rozdělí přes 6 mil.Kč

11.04.2018
Obecné
Tři středočeské ekologické projekty si rozdělí přes 6 mil.Kč

Tři středočeské projekty zaměřené na ekologii si rozdělí více než šest milionů korun. Rozhodli o tom krajští radní. Podporu od hejtmanství získají provozovatelé Domu Natura v Příbrami, Evropského Serengeti v Milovicích na Nymbursku a zookoutku v Dolních Břežanech u Prahy. Přidělení dotací musí ještě koncem měsíce schválit zastupitelstvo, sdělila dnes ČTK Helena Frintová z krajského úřadu.

Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) jsou všechny tři projekty něčím originální a za dobu své existence si získaly značnou popularitu u návštěvníků. "Slouží jako skvělá učební pomůcka nejen pro školáky, ale i pro dospělé. Pomáhají nám pochopit přírodu a jsou i turistickým lákadlem," dodala.

Největší podporu, celkem čtyři miliony korun, má dostat Ekologické centrum Orlov, které provozuje Dům Natura. Jsou v něm pořádány kulturní, společenské a především vzdělávací akce včetně výstav. Dva miliony korun se radní rozhodli přidělit společnosti Česká krajina na financování třetí etapy projektu Evropské Serengeti. Návštěvníci díky němu mají získat představu o tom, jak vypadala původní krajina ve středních Čechách. Třetí etapa se má zaměřit především na ekologickou výchovu a vzdělávání, zároveň by se měly rozšířit pastviny a vybudovat tůně.

Zookoutek v Dolních Břežanech, který je součástí záchranné stanice pro volně žijící živočichy spolku Panthea, získá letos dotaci 250.000 korun. Je celoročně provozován jako veřejná expozice handicapovaných živočichů. Prostředky by se měly využít na krmení pro zvířata, údržbu a opravy budov, mzdy pracovníků či veterinární péči.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí