zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita přináší tříletý dotační plán

12.04.2018
Priorita přináší tříletý dotační plán

 Do čeho investovat ve vaší obci v příštích letech? V aktuálním vydání měsíčníku Priorita najdete dotační plán Národního programu Životní prostředí na příští tři roky...

Obce, města a další žadatelé tak získají praktické vodítko, podle kterého si budou moci své projekty rozplánovat na delší časové období. Takovýto dlouhodobější výhled vznikl vůbec poprvé a více o něm řekne ministr životního prostředí Richard Brabec.

Mnohé obce už mohou své projekty rozjet. Dostaly milionovou podporu z evropských fondů na úsporu energií ve veřejných budovách. Školy, sokolovny, nemocnice a další stavby dostanou nová okna, zateplení nebo parádní fasádu. Postaví se také dvě nové školy, a to v pasivním standardu, tedy s velmi nízkými nároky na energie.

Aktuální číslo Priority ale nebude jen o dotacích, ale také o půjčkách. Například je možné získat velmi výhodnou půjčku z fondů EU, která je určena především pro průmyslníky, jejichž výroba zatěžuje okolí. Peníze na projekt si lze půjčit skoro zadarmo, oproti běžným komerčním úvěrům je půjčka nesrovnatelně výhodnější. Pozor, výzva na takzvané inovativní finanční nástroje končí už v červnu.

Za úspěšným projektem jsme tentokrát vydali do Semína na Pardubicku. Tam se rozhodli, že zachrání mokřad, který pomalu vysychal. Vybudováním tůní tak nejen zachovali krásný kout přírody v obci, ale i umožnili přežít vzácným živočichům a rostlinám. Další hezké projekty najdete v naší pravidelné galerii i v reportáži. Ta se věnuje bezbariérovým cestám v Krkonoších.

PRIORITA 4/2018

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí