zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Požár v kolínském kovošrotu způsobil škodu za 1,2 milionu

16.04.2018
Odpady
Havárie
Požár v kolínském kovošrotu způsobil škodu za 1,2 milionu

Úterní požár hromady nadrceného elektroodpadu v areálu kovošrotu v Kolíně způsobil škodu za 1,2 milionu korun, a to především na drtičce odpadu. Majitel přitom v úterý odhadoval škodu až na sedm milionů korun. Uchránit se podařilo majetek v částce 8,5 milionu korun. Jako nepravděpodobnější příčina vzniku požáru se podle vyšetřovatele jeví technologická závada při drcení odpadu, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda.

Hořet začalo krátce před 16:30. Kvůli rozsahu požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Úplná likvidace požáru byla ohlášena krátce před 20:00, s likvidací ohně pomáhal hasičům speciální bagr, s jehož pomocí byla celá hořící hromada přeházena a dohašena.

Při požáru se nikdo nezranil. Kvůli mohutnému černému kouři vyzýval městský rozhlas pravidelně občany, aby nevětrali a a zbytečně nevycházeli.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Čtvrtý je nejzávažnější, bývá vyhlašován v případech, kdy oheň ohrožuje více než tisíc lidí, celé obce nebo plochy území nad jeden kilometr čtvereční.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí