zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Vizovicích přibyly nádoby na kovový odpad, Zlín je zavedl loni

19.04.2018
Obec, město
Odpady
Recyklace
Ve Vizovicích přibyly nádoby na kovový odpad, Zlín je zavedl loni

Vizovice na Zlínsku zavedly nádoby na tříděný kovový odpad. Radnice jich rozmístila 17. Od června by se ve městě měly navíc objevit i další kontejnery na papír, plast a sklo, radnice si od toho slibuje úsporu nákladů za svoz a likvidaci odpadu, řekla dnes ČTK mluvčí vizovické radnice Gabriela Netopilová Sluštíková. Nádoby na třídění kovového odpadu na konci loňského roku zavedlo také krajské město Zlín.

"Pracovníci technických služeb zjistili při namátkových kontrolách, že v nádobách se směsným komunálním odpadem je nemalé množství kovových předmětů. Za vytříděný drobný kovový odpad město může získat peníze do svého rozpočtu. A především jeho tříděním budeme ještě víc šetřit životní prostředí," uvedla starostka Vizovic Silvie Dolanská (nez.).

Za šedé umělohmotné nádoby o objemu 240 litrů radnice zaplatila 33.500 korun. Lidé do nich mohou dávat prázdné plechovky od potravin či nápojů a ostatní drobné kovové předměty z domácností. "Nepatří do nich například obaly od deodorantů ve spreji, motorových olejů, benzínu, barev a dalších chemických či nebezpečných látek," uvedla mluvčí.

Za svoz a likvidaci odpadu radnice ročně zaplatí přes čtyři miliony korun. "Na poplatcích za odpad přitom vybere přibližně 2,5 milionu korun a od firem za tříděný odpad získá ještě navíc necelých 629.000 korun. Zbytek peněz město hradí ze svého rozpočtu," uvedla mluvčí.

Ve Zlíně se první nádoby na kovový odpad objevily loni v prosinci. První svoz se uskutečnil v první polovině ledna, lidé tehdy vytřídili 340 kilogramů kovového odpadu. Město bude projekt vyhodnocovat a podle potřeby upraví frekvence svozu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí