zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Řekněte to videem

17.04.2018
Odpady
Recyklace
Řekněte to videem

Jedno názorné video je často účinnější než 1000 slov. Pokud máte nápad, jak inspirovat ostatní ke zužitkování druhotných surovin, natočte o něm krátký film. Není potřeba mít televizní techniku, světla ani speciální mikrofony. Poslat můžete krátký záznam pořízený třeba na mobilní telefon. Vaší kreativitě se meze nekladou. Ve videu vyzvěte ostatní k tomu, aby více přemýšleli nad tím, co všechno vyhazují do koše, nebo představte konkrétní příklad zužitkování nějakého odpadu.

Výhra za 1. místo v kategorii videoprojektů je 5 000 Kč. Do soutěže se přihlaste prostřednictvím jednoduchého formuláře (https://druhotnasurovina.mpo.cz/registration/?_fid=ewya). Pozor, moc času ovšem nezbývá, je potřeba to stihnout do 20. dubna 2018.

Protože je kategorie videa letos zařazena poprvé, konkrétní inspirativní příklady nejsou zatím bohužel k dispozici.

Jako technickou inspiraci, jak přistoupit k natáčení a jak krátký, a přitom výstižný může být soutěžní snímek, jsme využili videa z jiné soutěže (http://www.burzovninadace.cz/projekty/), kde děti zajímavou a zábavnou formou vysvětlují fyziku. Uvidíte, že soutěžní snímek lze pořídit skutečně jednoduše. Stačí k tomu dobrý nápad a odvaha.

Pro studenty SŠ máme již vyšší úroveň inspirace, a to krásné video, kde studenti ze SUŠP Hradec Králové restaurují křeslo z období 30. let 20. století (jedná se však o restaurátorství, nikoliv o předmět soutěže, takže opět pouze jako technická inspirace, časově je vhodnější i video kratší). Video najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=suERPKxrU5Q.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí