zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brněnské Švédské šance - motokrosová dráha či smetiště?

19.04.2018
Odpady
Šlendryján
Brněnské Švédské šance - motokrosová dráha či smetiště?

Kopec Švédské šance v městské části Brno - Slatina má pohnutou historii. Geologicky se jedná o jednu z nejvýznamnějších geologických památek Brna, poslední výběžky platformních jurských sedimentů na tomto území. Roku 1645 zde rozvinuli svůj tábor Švédové za prvního obléhání Brna. Bohužel tato nesmírně cenná lokalita byla za socialismu zavezena slévarenskými písky z provozu Roučka Slatina.

V devadesátých letech po útlumu provozu slévárny a odklizení různých dalších odpadů se uvažovalo o vybudování výletní restaurace a odkrytí části výchozu. Nakonec ale zde bohužel vznikla motokrosová dráha. V okolí potom vyrostla průmyslová zóna.

V současné době zde bohužel kromě motokrosové dráhy opět leží nevzhledné několikametrové hromady odpadků, zejména stavebních sutí a dílů z oprav automobilů.

Doufejme, že tyto budou brzy odstraněny, jejich původci vypátrání a po zásluze potrestání. V zásadě by to možná nemusel být až takový problém, mnohé podniky v okolí jsou vybaveny viditelnými i skrytými kamerovými systémy. A městská policie také nespí....

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí