zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Litoměřice: MHD bude ve městě zdarma

29.04.2018
Obec, město
Doprava
Litoměřice: MHD bude ve městě zdarma

Litoměřice berou životní prostředí a zdraví svých obyvatel vážně. Od května zavádějí městskou hromadnou dopravu (MHD) zdarma. A to i přesto, že pokladna města přijde o statisíce korun ročně. Na svém jednání to včera schválili zastupitelé napříč politickým spektrem (pouze jeden z přítomných se zdržel).

,,Peníze nejsou všechno. Prašnost i hluk z automobilové dopravy zatěžují město i občany. Musíme podnikat kroky vedoucí ke snížení intenzity dopravy. Věříme, že bezplatnou MHD lidé začnou více využívat," odůvodnil starosta Ladislav Chlupáč rozhodnutí zastupitelstva města, které je v souladu s právě zpracovávaným Plánem udržitelné mobility.

Rozhodnutí zastupitelů vítá i vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu Pavel Gryndler. ,,Čtyři měsíce nepřetržitě monitorujeme stav ovzduší na 12 místech. Již nyní jsou zřejmé dva časové úseky, kdy se velmi výrazně zvyšuje produkce emisí, a to od v době od 7.30 do 8.30 hodin a od 15.30 do 16.30 hodin. Zvyknou-li si lidé více využívat MHD, nepochybně se to projeví na kvalitě ovzduší," je přesvědčen vedoucí Gryndler.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí