zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kroměřížská radnice rozdala mezi obyvatele přes 2100 kompostérů

27.04.2018
Obec, město
Odpady
Bioodpady
Kroměřížská radnice rozdala mezi obyvatele přes 2100 kompostérů

Kroměřížská radnice rozdala obyvatelům města všech 2137 kompostérů, které pořídila s pomocí evropské dotace. Jejich využívání by mělo snížit objem vyprodukovaného komunálního odpadu. Kompostéry stály zhruba 6,3 milionu korun, 85 procent nákladů pokryly peníze z evropských fondů. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Město kompostéry vydávalo od poloviny ledna. Zpočátku byly určeny pro obyvatele rodinných domů v přesně určených lokalitách Kroměříže a v místních částech. Šlo o místa, kde lidé nemají k dispozici hnědé popelnice na bioodpad. Od 1. března radnice seznam ulic rozšířila, neboť část obyvatel, kteří měli na kompostér v první vlně nárok, si pro něj nepřišla. Od dubna město omezení zcela zrušilo a nabídlo kompostér všem obyvatelům, a to až do vyčerpání zásob.

"Postupovali jsme podle předem daného harmonogramu, který se podařilo naplnit. Neměli jsme obavu, že bychom kompostéry nerozdali. /.../ Ukázalo se, že propagace byla dostatečná, lidé o kompostérech věděli a věděli také, co k jeho vydání potřebují a kam si pro něj mají přijít," uvedl místostarosta Marek Šindler (ČSSD).

Kompostéry lidé dostali jako výpůjčku, po pěti letech se stanou jejich majetkem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí