zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová naučná stezka na okraji Náchoda přibližuje život v lese

12.05.2018
Ekologické vzdělání a výchova
Les
Nová naučná stezka na okraji Náchoda přibližuje život v lese

V lesoparku Montace v Náchodě začala fungovat nová naučná stezka Lesní návštěvnický okruh Montace. Nová atrakce za 150.000 korun vznikala na přelomu letošní zimy a jara. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Nina Adlof.

"V provozu je teprve týden. Šest tematických stanovišť napříč lesoparkem Montace je zaměřených na ekologii, biologii a lesní pedagogiku. Podle toho dostala název: Hřbitov odpadků, Vzorkovník budek, Hmyzí hotel, Vzorkovník stromů, Tůň pro obojživelníky a Metr dřeva," uvedla Adlof.

Vybudované objekty v krajině mají nejen informovat, ale i umožnit přímé pozorování popisovaných jevů. Jednotlivá stanoviště jsou zároveň útočišti pro některé zvláště chráněné nebo ochranářsky významné druhy živočichů. Například Hmyzí hotel tvoří jednoduchá dřevěná konstrukce s policemi, ve kterých je vyskládané dřevo z různých druhů stromů a různého stáří. Hned vedle je informační tabule o hmyzu v lesním prostředí.

Další tematicky zaměřená stanoviště budou ještě vybudována. "Díky pozitivním ohlasům prvních návštěvníků lesního okruhu uvažujeme o postupném doplňování a rozšiřování stávajícího okruhu například o interaktivní prvky s orientací na dětské návštěvníky nebo o další doplňky, které by sloužily především aktivním návštěvníkům tohoto místa," uvedl jednatel společnosti Lesy města Náchoda Luboš Veverka. Městské lesy se na vzniku naučné stezky podílely.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí