zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prachatice: Interaktivní mapa kontejnerů na tříděný odpad

16.05.2018
Obec, město
Odpady
Recyklace
Prachatice: Interaktivní mapa kontejnerů na tříděný odpad

Umístění kontejnerů na tříděný odpad, jejich množství a další informace najdou občané na webu města v interaktivní mapě, která se otevře po kliknutí na obrázek.
Za tuto aktivitu bylo město Prachatice oceněno:

Prachatice byly nejúspěšnějším městem v soutěži o Zlatý erb 2018

Prachatice vyhrály Zlatý erb 2018 v kategorii Smart city a nejlepší elektronická služba a obsadily druhé místo za nejlepší webové stránky. Postupují do celostátního kola soutěže.

Místostarosta města PaedDr. Jan Klimeš spolu s Ing. Milanem Batystou a Mgr. Lenkou Machartovou převzal z rukou radního Jihočeského kraje Kráka Zlatý erb 2018 v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba za interaktivní mapu míst s kontejnery na tříděný odpad v Prachaticích. V kategorii nejlepší webové stránky měst se Prachatice umístily na druhém místě za Táborem.

,,Elektronika a webové portály se staly nedílnou součástí komunikace obcí a měst s občany a jsem velice ráda, že jsou tyto portály čím dál lepší. Dokonce i malé obce jsou schopny udělat krásné a nápadité aplikace, což se ukázalo právě díky této soutěži," uvedla hejtmanka Ivana Stráská.

Účast Jihočeského kraje v krajském kole soutěže kvituje s povděkem i krajský radní Antonín Krák. ,,Jsem velice rád, že se Jihočeský kraj jubilejního 20 ročníku soutěže zúčastnil a webové stránky našich obcí a měst zaujaly komisi natolik, že do celostátního kola postupují hned čtyři účastníci. Věřím, že Tábor, který zvítězil v kategorii měst, Staré Město pod Landštejnem, které je nejlepší mezi obcemi nebo Písek a Prachatice, kteří vyhráli v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba, mají šanci na dobré umístění," doplnil radní Krák.

Vybrat vítěze nebyla podle předsedy poroty Petra Vobejdy z Krajského úřadu Jihočeského kraje lehká práce. ,,Je velice těžké porovnávat stránky malé obce, kde dělá stránky samotná starostka s městysem, který má pro tvorbu webu daleko lepší podmínky," vysvětlil Vobejda s tím, že se porota rozhodla vzít při hodnocení v úvahu hlavně to, jak se na webových stránkách orientuje běžný občan.

Ředitel soutěže Tomáš Holenda doplnil, že v Jihočeském kraji bylo podáno celkem 20 projektů ve 4 kategoriích včetně celostátně hodnoceného nejlepšího webu s turistickou prezentací. Soutěže se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos zapojilo 430 projektů obcí a měst včetně elektronických služeb ze všech 14 krajů České republiky včetně Prahy. ,,Jsem velice rád, že se Jihočeský kraj opět do krajského kola soutěže zapojil. Letošní, jubilejní roční je výjimečný tím, že se účastní všech 14 krajů, což významně pomůže objektivitě celé soutěže," uzavřel Holenda.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí