zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přerovská galerie otevřela netradiční výstavu o zálesácích

26.05.2018
Ekologická dovolená, cestování
Les
Přerovská galerie otevřela netradiční výstavu o zálesácích

Přerovská městská galerie otevřela netradiční výstavu o zálesácích. Rozsáhlá expozice mapuje 50 let existence přerovského volnočasového sdružení milovníků přírody Zálesácká 10. Jubilejní výstavu doprovodí originální venkovní instalace před městskou galerií včetně táborového ohniště či stanového ležení. Expozice s názvem Padesát let Zálesákem byla otevřena ve středu a potrvá až do konce června.

Retrospektivní výstavy jsou podle vedoucí galerie Lady Galové ve městě velmi oblíbené. "Jubilejní výstavy mají své specifické kouzlo. Přerované totiž velmi rádi vzpomínají a my jim to velmi rádi umožňujeme," řekla ČTK Galová.

Obliba tohoto typu výstavních projektů, které umožňují lidem listovat ve starých denících či hledat sebe nebo své známé na dobových fotografiích, podle Lady Galové rok od roku narůstá. "Je důležité sledovat trendy ve výstavnictví a jít s dobou ve zpracování. Toho se fantasticky ujali všichni přerovští Zálesáci. Zpracování panelů s údaji je vysoce profesionální. Iniciátorka výstavy a dlouholetá členka oddílu Nela Greisslerová totiž časovou osu padesáti roků ztvárnila po jednotlivých letech na panely jako svou vysokoškolskou odbornou práci," doplnila Galová.

Rozsáhlá výstava mapuje život oddílu Zálesácká 10, který nyní navštěvuje zhruba pět desítek členů, rok po roce. Expozice vedle panelů o postupném vývoji oddílu nabídne tentokrát i venkovní instalaci stanového ležení v mostním oblouku v zámeckém příkopu před galerií, chybět nebudou táborové ohniště, kotlíky, podsadové stany a další typické zálesácké propriety, doplnila Galová.

Přerovská městská galerie podobné retrospektivní výstavy pořádala již dříve. Předloni například otevřela výstavu Přerovský sběratel k 60. výročí založení Přerovského klubu sběratelů. Před třemi lety to byla expozice s názvem 25 let Dlažky nebo výstava Mapy a turistika v proměnách času, kdy se galerie v roce 2013 u příležitosti stého výročí založení Klubu českých turistů v Přerově proměnila na improvizovaný turistický chodník.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí