zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na revitalizaci nevyužívaných areálů půjde letos 180 milionů Kč

30.05.2018
Obec, město
Sanace, staré zátěže
Na revitalizaci nevyužívaných areálů půjde letos 180 milionů Kč

Stát dá letos na přeměnu a revitalizaci nevyužívaných areálů a objektů ve veřejném vlastnictví, tzv. brownfieldů, 180 milionů korun. Obce, města a kraje mohou o podporu z programu "Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů" žádat u agentury CzechInvest do 10. srpna. Agentura to dnes uvedla v tiskové zprávě.

"Základní myšlenkou programu je nejen vyřešit situaci zanedbaných a mnohdy ekologicky znečištěných areálů a ploch, ale prostřednictvím jejich nového využití hospodářsky pozvednout postižené regiony. Revitalizací brownfieldů se zvyšuje konkurenceschopnost investičního prostředí těchto regionů," uvedla generální ředitelka CzechInvestu Silvana Jirotková.

Minimální výše způsobilých nákladů na jeden projekt je jeden milion korun, maximální výše podpory pak 50 milionů. Míra dotace na konkrétní projekt se přitom odvíjí od velikosti obce či města.

Příjemci dotace mohou být obce, města a kraje ležící na území strukturálně postižených krajů Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského anebo hospodářsky problémové regiony definované Strategií regionálního rozvoje ČR 2014 - 2020, jako je například Frýdlant, Česká Třebová či Přerov.

V celém programu, který začal v červenci 2017, jsou až do roku 2023 vyčleněny na regeneraci brownfieldů dvě miliardy korun. Ty bude ministerstvo uvolňovat postupně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí