zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministři životního prostředí ČR a Polska se sešli v Krkonoších

25.06.2018
Chráněná území
Ministři životního prostředí ČR a Polska se sešli v Krkonoších

Při příležitosti letošního Dne Krkonoš se v pátek setkali ministři životního prostředí Richard Brabec a Henryk Kowalczyk na krkonošské polské straně. Za účasti ředitelů správ krkonošských národních parků Andrzeje Raje a Robina Böhnische spolu hovořili především o ochraně přírody, spolupráci krkonošských národních parků, lesním hospodaření v chráněných oblastech v souvislosti s dopadem klimatické změny a bojem proti kůrovci.

Ministr Richard Brabec se svým protějškem probral i kvalitu ovzduší na česko-polských hranicích. Oba ministři si vyměnili přeshraniční zkušenosti s kotlíkovými dotacemi, podporou ekologizace veřejné dopravy či zateplování rodinných domů. Dále zmínili možnosti využití evropských fondů zejména pro ochranu ovzduší i v dalším rozpočtovém období EU, rozvoj elektromobility a vodíkového pohonu v dopravě či zlepšování kvality měření emisí na stanicích STK. Ministři Brabec a Kowalczyk mj. diskutovali i o systému odpadového hospodářství a zákazu skládkování.

Ředitele správ krkonošských národních parků poté za přítomnosti obou ministrů podepsali smlouvu o společném leteckém snímkování Krkonoš.

Paralelně proběhlo i setkání zaměstnanců obou krkonošských národních parků. Jeho tématem byla především přeshraniční spolupráce a společné projekty. Obě správy národních parků připomněly, že krkonošské parky byly druhým přeshraničním parkem v Evropě, který získal certifikát kvality spolupráce od Federace EUROPARC. V dnešní době právě krkonošské parky koordinují celoevropskou síť Transboundary Parks Network .

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí