zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NIZOZEMSKO: První "bezplastová" ulička v supermarketu

20.07.2018
Odpady
NIZOZEMSKO: První  bezplastová  ulička v supermarketu

Nizozemský supermarket Ekoplaza otevřel ve své prodejně v Amsterdamu uličku, kde nabídne pouze produkty bez plastů. Podle řetězce se jedná o vůbec první uličku svého druhu, kde mohou zákazníci nakupovat jen zboží, které není zabaleno v plastových obalech, píše americký list The Washington Post.

Zboží tam obchodník nabízí zabalené v materiálech šetrnějších k přírodě, jako je sklo, kov nebo lepenka, či v moderních kompostovatelných obalech. Některé z nich sice vypadají jako plasty, ve skutečnosti se ale jedná o tenkou biovrstvu, která se vyrábí z rostlin nebo stromů a rozloží se během dvanácti týdnů. V bezplastové sekci najdou zákazníci například maso, rýži, mléko, omáčky, čokoládu, jogurty a samozřejmě i ovoce a zeleninu.

Řetězec Ekoplaza chce otevřít podobnou uličku ve všech svých 74 obchodech, další chystá v červenci v Haagu. Supermarket v prohlášení uvedl, že novinka poslouží také k testování nových, k přírodě šetrnějších materiálů. "Bezplastové uličky jsou důležitým krokem směrem k lepší budoucnosti jídla a pití," uvedl šéf řetězce Ekoplaza Erik Does.

Zdroj: https://usv.udrzitelne-mesto.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
29
5. 2019
29.5.2019 - Seminář, školení
Praha, hotel Occidental
INISOFT s.r.o.
30
5. 2019
30.5.2019 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí