zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový Jičín: Interaktivní mapa kontejnerů na tříděný odpad

20.07.2018
Odpady
Recyklace
Nový Jičín: Interaktivní mapa kontejnerů na tříděný odpad

Město Nový Jičín vytvořilo novou interaktivní mapu, v níž jsou zobrazeny kontejnery na tříděný odpad. Občané si tak mohou jednoduše zjistit, kde se nalézají nejbližší kontejnery na všechny suroviny, které u nás lze třídit, případně získat přehled o jejich rozmístění ve městě a jeho místních částech.

,,Všechna místa, na nichž jsou kontejnery, jsou v mapě označena ikonkou postavy odhazující odpadek do koše. Místa, kde se nalézají kontejnery na papír, plast a sklo, jsou symbolizována modrou ikonou, kontejnery na textil světle šedou a kontejnery na elektrozařízení červenou barvou," vysvětluje místostarosta Ondřej Syrovátka. ,,Ke tvorbě mapy jsme použili nástroj ,Moje mapy' od Googlu, který nabízí široké spektrum možností. Mapu je možné libovolně přibližovat i oddalovat, případně sdílet, navíc je možné zapínat či vypínat jednotlivé vrstvy, tj. můžete si například zobrazit pouze kontejnery na textil. Na jaře do mapy přidáme ještě kontejnery na bioodpad, které jsou nyní jako obvykle na zimní období staženy," doplňuje Syrovátka.

,,Celkem je v našem městě 91 míst, kde jsou kontejnery na plast, papír a barevné či bílé sklo, dále 26 kontejnerů na textil a 13 na elektrozařízení," říká Mgr. Marta Kiššová, pracovnice odboru životního prostředí, která se zabývá nakládáním s odpady . ,,U všech těchto míst jsme zjistili přesné GPS souřadnice a poté je zanesli do mapy, pokud by však přece jen občané narazili na nějaké nepřesnosti, budeme rádi, když nás na ně upozorní," popisuje dále vznik mapy Kiššová.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí