zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Britské zábavní parky nabízejí slevu výměnou za plastovou láhev

28.07.2018
Ekostyl
Britské zábavní parky nabízejí slevu výměnou za plastovou láhev

Návštěvníci některých z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Británii mohou mít vstup za poloviční cenu. Stačí, když do automatu u vchodu vrátí prázdnou plastovou láhev. Autory projektu jsou provozovatel tematických parků Merlin a nápojový gigant Coca-Cola.

Boxy na láhve budou instalovány u vchodů do Alton Towers, Thorpe Park, Chessington World of Adventures a do Legolandu, avšak slevové poukázky budou platit ve všech 30 atrakcích, které firma Merlin v Británii provozuje. Do přístroje lze vložit jakoukoli půllitrovou láhev. Pilotní program poběží do poloviny října.

Iniciativa vychází z výzkumu společnosti Coca-Cola, který zjistil, že 64 procent Britů dá na recyklaci více odpadu, pokud dostanou okamžitou odměnu. V současné době se v Británii recykluje jen 43 procent z každoročně prodaných 13 miliard plastových lahví. Každý den jich jde na skládky 700.000.

Projekt vracení plastových láhví za úhradu spustila na britském maloobchodním trhu jako první už dříve společnost Co-op. Kromě svých obchodů je použila při letních hudebních festivalech. Vybrané láhve, za které lidé dostávají voucher k útratě, jsou recyklovány a vyrábějí se z nich láhve na vlastní vodu značky Co-op, napsal list The Guardian.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí