zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

OPŽP 2007-2013: změna v monitoringu příjmů

13.08.2018
Obecné
OPŽP 2007-2013: změna v monitoringu příjmů

Úspěšní žadatelé o dotaci na projekty, u kterých stále běží doba udržitelnosti a mají povinnost každoročně zpracovávat provozní monitorovací zprávu, již nemusí provádět odpočty nových anebo dodatečně vytvořených příjmů.

Ke zmírnění podmínek monitoringu příjmů z OPŽP 2007-2013 došlo s platností od 1. 1. 2017. Povinnost vykazovat všechny příjmy v monitorovacích zprávách však zůstává nadále v platnosti.

Žádáme proto žadatele o kontrolu podmínek poskytnutí podpory v příloze č. 1 Rozhodnutí o poskytnutí dotace. V dokumentu Kontrola podmínek k RoPD na základě změny monitoringu naleznete formulace s uvedením, zda je nutné podmínky měnit či nikoliv.

V případě nutnosti změny kontaktujte svého projektového manažera, a to nejpozději při podání následující plánované průběžné provozní monitorovací zprávy v roce 2019. O dalším postupu budete informováni.

Upozorňujme, že kontrola se týká pouze projektů z předchozího programového období, které jsou v době udržitelnosti a u kterých vzniknou nové nebo nadbytečné příjmy.

Pokud však žádné takové příjmy neočekáváte, není nutné podmínky poskytnutí podpory měnit, a to v jakémkoliv znění.

Dokument ke stažení

Kontrola podmínek k RoPD na základě změny monitoringu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí