zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kolín v říjnu rozdá lidem zdarma popelnice na plast

03.09.2018
Obec, město
Odpady
Recyklace
Kolín v říjnu rozdá lidem zdarma popelnice na plast

Kolín lidem rozdá popelnice na plast o objemu 240 litrů. Radnice již vybrala firmu, která nádoby dodá, výběrové řízení pomohlo snížit původní odhadovanou cenu 2,5 milionu korun na 1,8 milionu. Zájemci o popelnici na plast se mohou stále hlásit, firma je bude rozvážet v říjnu, řekl dnes novinářům místostarosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).

Město by mělo smlouvu s firmou podepsat v září, podle Kašpara už má firma popelnice objednané, aby je stihla rozdat v termínu. Radnice eviduje zatím přes 1500 zájemců, popelnic bude 2500. Další lidé se tak mohou o popelnice stále přihlásit. Město popelnice rozdá lidem, kteří bydlí v rodinném domě nebo v bytovém domě s maximálně osmi byty.

"Budeme také adresně obesílat lidi, kteří od nás mají hnědé popelnice na bioodpad, kterých je asi 3500," řekl Kašpar. Kolín tak chce udat všechny zbývající popelnice. Lidé dostávají žluté popelnice na plast zdarma.

Lidé, kteří popelnici zdarma dostanou, budou muset podepsat, že ji budou po předem danou dobu využívat na území Kolína. Plnění smlouvy může být v budoucnu kontrolováno, nikoliv ale ze strany města, ale ze strany poskytovatele dotace, tedy Evropské unie.

Kolín před objednáním konkrétního počtu popelnic vždy zjišťuje zájem lidí. Chce tak předejít situaci, kdy by bylo kontejnerů nedostatek, nebo naopak přebytek.

Kolín letos hospodaří s přebytkovým rozpočtem ve výši zhruba 1,2 miliardy korun. Na investice dá radnice 513 milionů, o 80 milionů více než loni. Mezi největší akce patří dokončení opravy autobusového nádraží a rekonstrukce okolí chrámu svatého Bartoloměje.

Jaroslav Beneš

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí