zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slovácké strojírny dostaly letos od inspektorů ČIŽP už druhou pokutu

30.08.2018
Firma
Ovzduší
Šlendryján
Slovácké strojírny dostaly letos od inspektorů ČIŽP už druhou pokutu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Brně uložili pokutu 300 tisíc korun společnosti Slovácké strojírny, akciová společnost. Firma ve svém závodě v Uherském Brodu na Zlínsku provozovala zdroj znečišťování ovzduší v rozporu s povolením Krajského úřadu Zlínského kraje. Dopustila se tak porušení zákona na ochranu ovzduší.

,,Při kontrole v dubnu 2018 jsme zjistili, že společnost neměla v řádném provozním stavu filtrační systém v lakovně. Odlučovací systém tuhých znečišťujících látek nebyl v kompletním a celistvém stavu a nebyly dodrženy pokyny výrobce zařízení. Při další kontrole v květnu jsme přišli na to, že lakování bylo prováděno bez plně funkčního odsávacího zařízení. Jde přitom o velmi významný zdroj znečišťování ovzduší a provozování lakovny v rozporu s povolením a provozním řádem je porušení jedné z nejdůležitějších povinností provozovatele," řekl Tomáš Augustin, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Brno.

Jde o opakované pochybení společnosti Slovácké strojírny. Letos jí už inspektoři ČIŽP uložili pokutu 200 tisíc korun za obdobné porušení zákona.

Zdroj: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí