zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

U přehrady v Liberci dnes dobrovolníci nasbírali 200 kg odpadu

16.09.2018
Odpady
U přehrady v Liberci dnes dobrovolníci nasbírali 200 kg odpadu

Přes 200 kilogramů odpadu nasbírali dnes dobrovolníci v okolí přehrady v Liberci. Nejčastěji na zemi nacházeli nedopalky a kapesníčky, museli ale také sebrat několik injekčních stříkaček, sklo, nefunkční fén, toustovač či spodní prádlo. ČTK to řekl organizátor akce Tomáš Neděla z dobrovolníků hnutí Trash Hero. Úklid byl součástí dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody a spolek Ukliďme Česko.

V České republice je registrováno více než 3300 úklidů, které organizují jednotlivci, obce, školy, organizace nebo firmy.

Do úklidu v okolí liberecké přehrady se dnes zapojilo 14 lidí. "Sbírali jsme podél hráze, u kláštera a v lesoparku na Králově háji. Nasbírali jsme 212 kilogramů," uvedl Neděla.

Úklidovou akci organizoval poprvé, pod hlavičkou Trash Hero je chce pořádat v Liberci pravidelně. "V Praze jsou třeba každý týden, byl bych rád kdyby v Liberci to fungovalo měsíčně nebo aspoň jednou za čtvrtletí," uvedl. Místo úklidu by mělo být podle něj pokaždé jiné.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí