zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vytrvalost v oblasti zeleného vývoje přináší ovoce v městské prefektuře Suej-ning v Číně

18.09.2018
Urbánní ekologie
Vytrvalost v oblasti zeleného vývoje přináší ovoce v městské prefektuře Suej-ning v Číně

Dne 5. září proběhlo v městské prefektuře Suej-ning západní čínské provincie Sichuan "zelené" brainstormingové setkání. Toto setkání s názvem "Green Economy Suining Conference 2018", přilákalo téměř 300 renomovaných čínských odborníků, vědců a podnikatelů. Shromáždili se pod jednou střechou a zapojili se do mnohostranných a hloubkových výměn v oblasti rozvoje zeleně, zaměřené především na Suej-ning.

V roce 2007 bylo Suej-ning stále oblastí, která se dosud nezbavila svého hluboce zakořeněného tradičního zemědělského modelu. V tomto roce se však město Suej-ning zavázalo, že pro budoucnost vstoupí na novou cestu rozvoje a změní zakořeněné tradice.

V uplynulém desetiletí přinesla zeleň městu nový vzhled. Prostřednictvím průmyslových strukturálních změn byla tradiční odvětví nahrazena elektronickými informacemi, stroji a zařízeními, inteligentní výrobou, novými materiály, moderní logistikou a dalšími rozvíjejícími se průmysly. Po desetiletí zelené urbanizace a výstavby se městská oblast nyní může pochlubit parky a zelení o rozloze 12,86 m2 na obyvatele, dokončeným pokrytím zelení v rozsahu 41,35 % a neúplným pokrytím travních porostů v rozsahu 37,47 %. Jezero Guan Yin, což je vodní plocha ve středu města, má rozlohu 14,8 km2 a město Suej-ning také patří mezi průkopníky v Číně, kteří zahájili výstavbu "filtračního města". Ve vydání "Zprávy o stavu čínských měst" pro rok 2018, kterou společně zveřejnila organizace Habitat při OSN a organizace Čínského městského plánování, zdobila fotografie města Suej-ning titulní stránku s tématem "Zelená urbanizace v Číně". Toto krajinářské město také získalo řadu uznávaných ocenění a titulů, jako jsou "Green World City" a "International Park City".

Ve dnech 26. a 27. září se v Suej-ningu uskuteční vědecká a technologická konference o zeleném vývoji pod ústředním tématem "Čistá energie: nová cesta pro zelený růst". Nejlepší odborníci, vědci a renomované podniky z domova i ze zahraničí se opět sejdou a vymění si názory na horká témata, jako jsou čistá energie a skladování energie, nové energetické vozy, zelené finance, spolupráce zelených měst při revitalizaci vesnic a inovačním rozvoji v rámci iniciativy "Jednoho pásu a jedné cesty". Zaměří se na přímou integraci vědy, technologií, rozvoje zeleně a všech aspektů týkajících se lidí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí