zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pardubický kraj vyhlásil čtvrtou výzvu na výměnu kotlů

18.09.2018
Vytápění, zateplení
Pardubický kraj vyhlásil čtvrtou výzvu na výměnu kotlů

Pardubický kraj vyhlásil čtvrtou výzvu k podávání žádostí o dotace na výměnu neekologických kotlů. Žádosti začne přijímat 9. října v 6:30, a to pouze elektronickou cestou. Na dotace je vyčleněno minimálně 74 milionů korun, uvedla v tiskové zprávě Zuzana Nováková z kanceláře hejtmana.

Zájemce o dotaci se musí nejprve zaregistrovat do systému na webu kraje. Po registraci žadatel vyplní žádost a do systému ji uloží. Následně obdrží e-mail s odkazem, ze kterého po zahájení příjmu svou žádost stiskem tlačítka odešle. Po odeslání dostane další e-mail s informací, že musí žádost vytisknout, podepsat a do deseti pracovních dnů ji spolu s povinnými přílohami doručit osobně nebo poštou na krajský úřad. Pro pořadí žádostí bude určující termín 9. října v 6:30.

Výše poskytnuté dotace se liší podle typu nového zdroje. Nejvíce dostanou žadatelé, kteří si pořídí kotel na biomasu se samočinným způsobem přikládání nebo tepelné čerpadlo, a to 80 procent nákladů až do výše 120.000 korun. Nejméně se bude dotovat nákup kombinovaného kotle uhlí/biomasa se samočinným způsobem přikládání, maximálně 75.000 korunami. Další bonus 7500 korun dostanou obyvatelé České Třebové, Holic, Lanškrouna, Litomyšle, Moravské Třebové, Pardubic, Svitav, Jablonného nad Orlicí, Žamberka a dalších čtyř desítek obcí, kde je špatná emisní situace.

V prvních dvou výzvách bylo podáno 1979 žádostí, schváleno bylo 1726 z nich a bylo vyplaceno 187 milionů korun. V třetí výzvě kraj dostal 1029 žádostí, schválil jich 965 a žadatelům zatím poskytl téměř 30 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí