zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostravská odpadová společnost chystá průzkum mezi obyvateli

19.09.2018
Obec, město
Odpady
Ostravská odpadová společnost chystá průzkum mezi obyvateli

Městská odpadová společnost OZO Ostrava chystá po šesti letech průzkum mezi obyvateli. V dotazníkovém šetření bude zjišťovat povědomí lidí o třídění odpadů. Výsledky chce společnost využít při další tvorbě systému nakládání s odpady. Novinářům to dnes řekl jednatel společnosti Karel Belda.

Dotazníkové šetření bude mít dvě fáze. Vyplněný dotazník mohou zájemci odevzdat na dni otevřených dveří, který společnost chystá na tuto sobotu ve svém areálu v Kunčicích. Na podzim se průzkum uskuteční i u supermarketů.

V Ostravě bylo loni vyprodukováno nejvíce odpadů za posledních sedm let, celkem 112.570 tun. Oproti roku 2016 je to nárůst bezmála o 10.000 tun. Přestože odpadu přibylo, daří se zároveň zvyšovat jeho využití. Loni to bylo 47 procent, tedy zhruba o šest procent více proti předloňsku. Za nárůstem množství vyprodukovaného odpadu je především zvýšení sběru zeleně i růst množství velkoobjemového odpadu. Loni jeden Ostravan vyprodukoval 390 kilogramů komunálního odpadu, v roce 2016 to bylo 353 kilogramů.

Společnost OZO nyní spustila i osvětovou kampaň Pro Ostravu bez odpadu, kterou chce motivovat občany k předcházení vzniku odpadů. Do ostravských domácností proto distribuovala vzdělávací brožuru.

"Doposud jsme se snažili Ostravany vést zejména k třídění odpadu. Teď chceme jít ještě dál a ukázat jim, jak vzniku odpadu předcházet. Tento trend je nezbytný i proto, abychom v budoucnu stále více nezatěžovali životní prostředí," uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová (ANO).

Součástí brožur je i dotazník, který lze odevzdat na dni otevřených dveří. Za vyplnění chce společnost dát návštěvníkům skládací, opakovatelně využitelnou nákupní tašku, která má nahradit jednorázové plastové tašky. Den otevřených dveří se koná jednou za dva roky a přiláká na 3000 lidí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí