zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Komerční banka podpořila Celosvětový úklidový den

19.09.2018
Obec, město
Firma
Odpady
Příroda
Komerční banka podpořila Celosvětový úklidový den

Komerční banka (KB) se finančně, ale i aktivním zapojením svých zaměstnanců, připojila k celosvětové úklidové akci, jenž je v tuzemsku součástí projektu Ukliďme Česko. Cílem úklidového dne však, podle pořadatele Radka Janouška ze spolku Ukliďme Česko, není jen uklidit lesy, louky, řeky nebo města, ale také nastartovat v globálním měřítku diskuzi o současném způsobu nakládání s odpady. K zářiovému termínu akce se aktivně připojilo více než 200 zaměstnanců v celkem 19 lokalitách.

,,Těší mě, že se Komerční banka stala partnerem tohoto projektu, a ještě více mě těší, že se naši zaměstnanci aktivně zapojili a přispěli svým dílem k lepšímu a kulturnějšímu prostředí, ve kterém žijeme. Přál bych si, aby se nám postupně podařilo vzbudit v lidech zájem aktivněji se starat o své nejbližší okolí a odstraňovat z našich životů nadbytečné plastové obaly, které lze jednoduše nahradit ekologicky šetrnějšími alternativami," uvedl Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

,,Z dat, která máme k dispozici, vyplývá, že v České republice se v sobotu konaly 463 úklidy. Více jak deseti tisícům dobrovolníkům se během jednoho dne podařilo uklidit z přírody přes 100 tun odpadů. Za nás jim patří velký dík!", sdělil za organizátory akce Miroslav Kubásek.

První část letošní ročníku největší dobrovolnické akce se uskutečnila v dubnu 2018. Organizátoři úklidů z Českého svazu ochránců přírody a brněnského spolku Ekosmák spočítali, že během loňských úklidových aktivit se zapojilo téměř 100 tisíc dobrovolníků na 2476 místech po celé ČR a uklidili přes 1500 tun odpadu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí