zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Jičíně zmizí ze dvou míst kontejnery,nahradí je podzemní nádoby

27.09.2018
Obec, město
Odpady
V Jičíně zmizí ze dvou míst kontejnery,nahradí je podzemní nádoby

V Jičíně příští rok zmizí z ulic ve dvou lokalitách kontejnery a nahradí je velkokapacitní podzemní odpadní nádoby. Prvním místem bude křižovatka Tyršovy a Husovy ulice nedaleko základní školy a druhým nábřeží Irmy Geisslové, uvedl dnes pro ČTK mluvčí radnice Jan Jireš. Rozhodli o tom 19. září zastupitelé města. Pořízení dvou podzemních kontejnerů a nákup dalších klasických vyjde město na 3,38 milionu korun, většinu nákladů má pokrýt dotace.

"Především na křižovatce Tyršova a Husova docházelo k častému přeplňování kontejnerů. V blízkosti je řada provozoven, bytů i základní škola. Podzemní nádoby na odpad budou v Jičíně novinkou," uvedl Jireš.

Počet míst, na nichž by klasické kontejnery mohly být nahrazeny podzemními, nemusí být v Jičíně konečný. "Vytipovali jsme celkem pět míst. Podzemní kontejnery mají čtyř a půl krát větší objem běžného kontejneru, takže by nepořádek kolem kontejneru měl zmizet. Věřím, že v dalších letech se tato technologie svozu odpadu bude dále v našem městě šířit," uvedl místostarosta Petr Hamáček.

V sedmnáctitisícovém Jičíně zpracují ročně tisíce tun odpadu a objem v posledních letech výrazně roste. Podle vedení radnice to souvisí s ekonomickou situací společnosti, daří se nám dobře, proto produkujeme více odpadů. Město nakládání s odpady dotuje. Roční ztráta při svozu a zpracování netříděného odpadu činí téměř 400.000 korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí