zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výrobce bublinkové fólie JASOBAL dostal už čtvrtou pokutu. Tentokrát za nelegální provoz v Klášterci nad Orlicí

01.10.2018
Firma
Šlendryján
Výrobce bublinkové fólie JASOBAL dostal už čtvrtou pokutu. Tentokrát za nelegální provoz v Klášterci nad Orlicí

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Hradci Králové uložili už čtvrtou pokutu, tentokrát 350 tisíc korun, výrobci bublinkové fólie společnosti JASOBAL s.r.o. Firma už po několikáté vyráběla bez povolení. Tentokrát v Klášterci nad Orlicí, který se stal jejím třetím nezákonným působištěm poté, co dostala zákaz výroby v Chrasti u Chrudimi a v Pardubicích.

,,Provoz bez povolení v Klášterci jsme zjistili v dubnu 2018, uložili jsme pokutu a vydali opětovný zákaz provozu. Proti pokutě se firma neodvolala a sankce tak nabyla právní moci," řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Firma ihned po kontrole požádala Krajský úřad Pardubického kraje o povolení k výrobě. Na základě toho ČIŽP ukončila řízení o zastavení provozu, protože důvody pro jeho vedení pominuly. ,,Krajský úřad Pardubického kraje stanovil výrobci podmínky provozu a výrobu bublinkové fólie v Klášterci povolil. V současné době tam už tedy probíhá legální výroba," doplnil Trávníček.

Společnost JASOBAL dostala už dříve od inspektorů ČIŽP tři pokuty za nepovolený provoz ve výši 70, 120 a 600 tisíc korun. O předchozích pokutách více na následujících odkazech: http://www.cizp.cz/Firma-JASOBAL-znovu-nerespektovala-zakaz-vyroby-Dostala-uz-treti-pokutu.html

http://www.cizp.cz/Firma-JASOBAL-pokracovala-v-zakazane-vyrobe-a-dostala-dalsi-pokutu-120-tisic-korun.html

http://www.cizp.cz/Firma-JASOBAL-vyrabela-bez-povoleni-bublinkove-folie-Dostala-pokutu-70-tisic-a-musi-zastavit-provoz.html

Provozovna firmy JASOBAL v Klášterci nad Orlicí.

Provozovna firmy JASOBAL v Klášterci nad Orlicí.

Zdroj: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí