zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelé Frenštátu mohou nově třídit potravinářské oleje a tuky

29.10.2018
Obec, město
Odpady
Recyklace
Obyvatelé Frenštátu mohou nově třídit potravinářské oleje a tuky

Město Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku zavedlo sběr potravinářských olejů a tuků. Lidé je od minulého týdne mohou odevzdávat do 18 zelených nádob, které byly pro sběr těchto druhů odpadu ve městě rozmístěny. Vyčištěné budou recyklovány, využití najdou jako vstupní surovina zejména pro výrobu maziv a bionafty. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

Lidé mohou použité oleje a tuky vhazovat do kontejnerů v uzavřených plastových lahvích. "Nádoby jsou opatřeny kruhovým otvorem a na stanovištích uchyceny pomocí kovového zámku tak, aby s nimi nebylo možné nevhodně manipulovat," uvedla Petra Harabišová z frenštátského odboru životního prostředí.

Díky třídění další složky odpadu podle ní klesnou městu náklady spojené s čištěním popelnic, kontejnerů a také jejich okolí, pokud popelnice, do kterých lidé tuky z domácností vyhazovali, byly poškozené. Harabišová ale upozornila, že do nových zelených nádob lidé nemohou odkládat technické oleje, maziva a jiné kapaliny, které mohou odevzdat ve sběrném dvoře v areálu technických služeb ve Střelniční ulici.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí