zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česko-Slovenská deklarace

27.10.2018
Les
Česko-Slovenská deklarace

U příležitosti setkání zástupců lesnictví České a Slovenské republiky k stoletému výročí vzniku Československa, které se konalo 16. - 17. října 2018 ve Sliači, byla podepsána společná Deklarace.

Toto prohlášení mimo jiné akcentuje současný nepříznivý stav zejména jehličnatých lesů a jejich poškození podkorním hmyzem. Zástupci lesnictví obou zemí přijmou a podpoří všechna nezbytná preventivní, obranná a ozdravná opatření s cílem zastavit další zhoršování stavu lesů a eliminovat negativní dopady na životní prostředí, sociální a ekonomické funkce lesů.

Za Ministerstvo zemědělství Deklaraci podepsal náměstek ministra zemědělství pro lesní hospodářství Mgr. Patrik Mlynář a za Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoje vidieka generální ředitel Sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva Ing. Peter Kicko.

V rámci dvoudenního setkání proběhlo bilaterální jednání zástupců obou ministerstev, kde byla detailně prodiskutována opatření na tlumení kalamitní situace v lesích včetně aktuálních dat a výhled na rok 2019.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí