zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostrov chce vybudovat podzemní stání na tříděný odpad

31.10.2018
Obec, město
Odpady
Ostrov chce vybudovat podzemní stání na tříděný odpad

Město Ostrov na Karlovarsku připravuje výstavbu dvou podzemních stání pro kontejnery na tříděný odpad. Do stavby chce investovat asi 1,5 milionu korun z výtěžku za třídění skla, papírů a plastu. Původně měla být stání vybudována už letos, není ale zatím jasné, kde by stání mohla vzniknout. Investice se tak zřejmě odsune na jaro příštího roku, řekl dnes novinářům starosta Ostrova Josef Železný (ČSSD).

"Na novém městě jsou na vytipovaném místě inženýrské sítě. Na starém městě bylo zjištěno, že na vytipovaném místě jsou staré, historické sklepy. Takže budeme mapovat město, kde bychom je vybudovali," řekl Železný.

Výhodou podzemních kontejnerů je zlepšení vzhledu veřejného prostoru nebo menší zápach. Mívají také větší kapacitu, což umožňuje nižší četnost svozu odpadu. Nákladnou instalaci město uhradí z účelových prostředků, které Ostrovu poskytne firma Eko-kom.

Ostrov patří v Karlovarském kraji ve své kategorii k městům s největším množstvím tříděného odpadu a zároveň nejnižším množstvím vyprodukovaného komunálního odpadu. V minulosti bylo město oceněno například i Odpadovým Oskarem, kterého uděluje ekologická organizace Arnika. Zlepšit třídění v minulosti pomohly například i bezplatné zápůjčky kompostérů na bioodpad.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí