zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zacházení s nebezpečnými látkami

01.11.2018
Chemické látky
Zacházení s nebezpečnými látkami

Pokud v rámci svého podnikání zacházíte s nebezpečnými látkami, musíte znát a dodržovat množství pravidel a nařízení pro skladování a nakládání s nebezpečnými a toxickými látkami...

Za nebezpečné látky se podle zákona považují látky, které jsou toxické, dráždivé, žíravé, výbušné, nebezpečné pro životní prostředí, anebo jsou lehce zápalné či podporují šíření požáru.

Jakákoliv manipulace s nebezpečnými látkami vyžaduje v první řadě vyřešit jejich skladování a dodržet u něj přísná pravidla. Zejména je nutné skladovat toxické látky v uzamykatelných a proti vloupání či přístupu nepovolaných osob zabezpečených prostorách.

Skladování nebezpečných látek ve speciálních nádobách je velmi důležité, aby nebezpečné látky nemohly uniknout do životního prostředí ani ohrozit člověka. Těmto účelům slouží především velkoobjemové skříně, regály na nebezpečné látky a kontejnery, které jsou vybaveny záchytnou vanou, samostatné záchytné vany, sudy i nádoby pro menší množství chemických látek, regálové kontejnery, skříně a kontejnery na plynové láhve, kontejnery s tepelnou izolací pro látky citlivé na teplotu, čerpadla a příslušenství pro manipulaci se sudy.

Pro bezpečný transport nebezpečných kapalin a zboží na veřejných komunikacích, bezpečné skladování, dávkování a likvidaci hořlavých a agresivních látek, kyselin a louhů v souladu s předpisy skvěle poslouží bezpečnostní a přepravní nádoby - například značky JUSTRITE.

Při skladování nebezpečných látek musíte zajistit také to, aby byla vyloučena jejich záměna nebo možnost vzájemného působení. Pro tento účel je dobré využít speciální značky pro označení nebezpečných látek.

Vybavení pro skladování chemických látek doporučujeme zakoupit z nabídky specializovaných prodejců, u kterých máte záruku, že vybavení splňuje právní požadavky a spojuje praktické použití s bezpečností. Příkladem jsou například produkty značky EUROKRAFT z nabídky specializovaného e-shopu KAISER+KRAFT.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí