zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový dokument o českých projektech LIFE

01.11.2018
Příroda
Nový dokument o českých projektech LIFE

Pět projektů, pět dobrých nápadů, které mají pozitivní vliv na životní prostředí v České republice. O tom je nový půlhodinový dokument, který připravilo Ministerstvo životního prostředí.

Inspirací a zdrojem zkušeností pro všechny zájemce o realizaci podobných nápadů jsou ve filmu zachycené projekty LIFE Beskydy - Záchrana smilkových trávníků v Beskydech, LIFE Corcontica - Obnova lučních a říčních biotopů v Krkonoších, Military LIFE for Nature - Zlepšení podmínek pro evropsky významné druhy a typy přírodních stanovišť v opuštěných vojenských prostorech, LIFE MEDETOX - Inovativní metody monitorování emisí z naftových motorů v reálném městském provozu a LIFE České středohoří - Aktivní ochrana evropsky významných teplomilných stanovišť a druhů v Českém středohoří.

Dokument mimo jiné demonstruje, jak projekty přispěly ke zlepšení stavu životního prostředí v daném regionu nebo jak se díky nim daří zachovat a posilovat výskyt ohrožených druhů a přírodních lokalit chráněných v rámci soustavy Natura 2000.

Film najdete na webových stránkách MŽP

a programu LIFE.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí