zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soud potrestal agresory, kteří vulgárně i fyzicky napadli inspektory České inspekce životního prostředí

21.11.2018
Šlendryján
Soud potrestal agresory, kteří vulgárně i fyzicky napadli inspektory České inspekce životního prostředí

Dva inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Oblastního inspektorátu v Ústí nad Labem byli v říjnu 2012 napadeni při kontrole. Případ skončil u soudu. Rozsudkem Okresního soudu v Teplicích ze dne 19. 7. 2017 byli obvinění P.K. a D.D. uznáni vinnými z trestných činů krádeže a násilí proti úřední osobě. Za to byli odsouzeni k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání šesti měsíců, jehož výkon jim byl odložen na zkušební dobu jednoho roku.

Podle trestního zákoníku jim bylo dále uloženo, aby ve lhůtě podmíněného odsouzení podle svých sil, výdělkových možností a schopností uhradili společně a nerozdílně škodu, kterou trestným činem způsobili. Jejich odvolání následně v lednu 2018 zamítl Krajský soud v Ústí nad Labem, dovolání agresorů pak odmítl v srpnu 2018 i Nejvyšší soud.

,,K násilí proti úřední osobě a ke krádeži došlo v Hrobčicích u Bíliny, když v areálu střelnice prováděli naši dva inspektoři kontrolu zaměřenou na podezření z nezákonného ukládání odpadů. Viníci inspektory vulgárním způsobem slovně napadali, jeden z nich dokonce do inspektorky opakovaně strkal rukama a vytrhl jí z ruky služební fotoaparát. Když se jí kolega zastal, agresor ho chytil rukou za oděv pod krkem a přitlačil ho na karoserii auta. Viníci z odcizeného fotoaparátu vyjmuli paměťovou kartu a baterii a z místa odjeli," popsal případ Jaroslav Vacek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ústí nad Labem.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí