zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sladovna zahájila interaktivní výstavu na téma život včel

24.11.2018
Příroda
Zemědělství
Sladovna zahájila interaktivní výstavu na téma život včel

Písecká Sladovna zahájila hlavní výstavu pro zimní sezonu s názvem Včela - Tajuplný výlet za sluncem. Je určena pro děti a má jim představit život včely. Návštěvníci se interaktivní formou seznámí s tím, co se děje v úlu a jak náročná je výroba medu. Výstava potrvá do 28. dubna. ČTK to dnes řekl ředitel Sladovny Adam Langer.

"Chceme dětem v první řadě zprostředkovat nový zážitek. Ale také jim chceme ukázat, že například lžička medu, kterou si dají do čaje, je celoživotním dílem dvou včel," uvedl Langer.

Dodal, že ideu výstavy měl už v hlavě delší dobu. Inspirovala jej divadelní hra spolku Sunshine Cabaret, který před časem připravil pro děti hru Tajuplný včelí svět. Soubor s audiovizuálním představením putoval po obcích Jihočeského kraje. "A mě napadlo, že by se to nějak dále mohlo dostat do prostoru," uvedl Langer. Na divadelním představení se mimo jiné podílela i Kateřina Hadravová, která je hlavní autorkou výstavy ve Sladovně.

Návštěvníci dostanou k expozici vždy odborný výklad. "Každá skupina půjde s průvodcem, který děti a jejich doprovod zasvětí do příběhu a celý jej s nimi projde," řekl ČTK pracovník marketingu Sladovny Petr Brůha.

Kdysi průmyslová budova Sladovny je největším zážitkovým prostorem pro rodiny s dětmi v Jihočeském kraji. Sladovna má letos rozpočet 14,6 milionu Kč, zahrnuje i očekávané příjmy včetně peněz z grantů. Město letos přispělo částkou 8,3 milionu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí