zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Únik nebezpečných látek - prevence a likvidace

26.11.2018
Havárie
Chemické látky
Únik nebezpečných látek - prevence a likvidace

Pokud v rámci svého podnikání nakládáte s nebezpečnými látkami, jistě dodržujete všechny zákonné povinnosti spojené s přepravou a skladováním, včetně prevence jejich úniku, který by mohl poškodit životní prostředí...

Pro efektivní ochranu životního prostředí před poškozením případným únikem chemických látek je nejdůležitější prevence. Pár rad pro efektivní prevenci úniku nebezpečných látek jsme si vyžádali od specialistů ze společnost KAISER+KRAFT. Ta je dodavatelem vybavení pro prevenci a pro případy, že i přes všechna preventivní opatření k úniku chemických látek přece jen dojde.

Pro prevenci je nejdůležitější, aby se při skladování a manipulaci zabránilo úniku nebezpečných kapalin na podlahu. Tomuto účelu slouží široká škála typů záchytných van, které umožňují zachycení kapalin a chemických látek, které by při skladování nebo manipulaci mohly vytéci. Záchytné vany pro každé speciální použití splňují potřebná bezpečnostní kritéria a směrnice. Některé záchytné vany jsou přizpůsobeny standardní velikosti palet, jiné nabízejí podmínky pro skladování různých velikostí sudů. V nabídce jsou i pojízdné vany a regálové konstrukce pro práci s vysokozdvižným vozíkem, které umožňují snadnou manipulaci s nebezpečnými látkami. Z nabídky záchytných van značek CEMO, QUIPO, EUROKRAFT, JUSTRITE si určitě vyberete.

Pokud i přes pečlivou prevenci dojde k úniku nebezpečných látek, je nutné je rychle, efektivně a ekologicky zachytit a zlikvidovat. Tomuto účelu slouží množství profesionálních absorpčních prostředků, od rozličných typů sorpčních textilií až po kompletně vybavenou mobilní havarijní stanici.

Základem úspěšné likvidace uniklých kapalin jsou různé druhy sorpčních textilií s vysokou mírou savosti. Barevné rozlišení vám ulehčí rozpoznat jejich účel - žluté jsou určeny pro absorpci chemikálií, modré pro oleje a šedé pro další kapaliny. Důležitá je také tloušťka a struktura absorpčních textilií. Pokud se chcete zorientovat v jejich vlastnostech, využijte informace v nákupním poradci pro sorpční textilie KAISER+KRAFT.

Kromě sorpčních textilií máte na výběr i mnoho dalších sorpčních prostředků, jakými jsou nasákavé polštáře, záchytné plachty pro únik kapalin ze střech, trubek a vedení, pochozí rohože, záchytné vany pro přečerpávání sudů, koncentrované absorbenty a sorpční granuláty pro posyp plošných úniků a olejových stop, pásové odlučovače olejů pro nádrže na chladicí maziva a či skříně pro skladování nebezpečných látek.

Univerzálním preventivním řešením z nabídky KAISER+KRAFT je souprava pro likvidaci uniklých látek která obsahuje různé sorpční prostředky a příslušenství pro rychlou a efektivní likvidaci úniku nebezpečných látek, od sorpční textilie přes sorpční granulát až po rukavice. Vybírat můžete z různých provedení od malých souprav v praktické tašce přes rameno až po pojízdnou havarijní stanici.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí