zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

FRANCIE: Fotovoltaika na střechách láká investory

07.12.2018
Solární energie
FRANCIE: Fotovoltaika na střechách láká investory

Česká republika zatím nevzala rozvoj fotovoltaiky za šťastný konec, proto se zde stále setkáváme především s negativními dozvuky solárního boomu. Jiné evropské země však nyní profitují z poklesu cenu fotovoltaických panelů a to díky odlišnému přístupu k tomuto odvětví energetiky. Jedním z takový států je Francie, kde investoři vidí zajímavý potenciál také v tzv. střešních fotovoltaikách.

Společnost Engie, která je částečně vlastněná francouzským státem, oznámila vznik společného podniku s francouzským obchodním řetězcem Casino. Nově vzniklá společnost Reservoir Sun má za cíl realizovat ročně investice do střešních fotovoltaických elektráren za 100 milionů euro. Společný podnik se bude zaměřovat na instalace fotovoltaik na střechách francouzských supermarketů, hotelů nebo nemocnic o výkonu do 1 MW. Průměrně chce Reservoir Sun uvádět do provozu jednu instalaci fotovoltaické elektrárny denně.

Nezávisle na společném podniku chce ovšem Engie pokračovat i v rozvoji domovních a pozemních instalací fotovoltaických elektráren.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí