zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústí nad Labem zapůjčí občanům 109 drtičů odpadu

19.12.2018
Obec, město
Odpady
Zemědělství
Bioodpady
Ústí nad Labem zapůjčí občanům 109 drtičů odpadu

Ústecká radnice zdarma zapůjčí občanům 109 drtičů zahradního odpadu. Projekt by měl přispět k lepšímu nakládání s biologicky rozložitelnými odpady na území města. Kromě snížení množství odpadu ukládaného na skládku má projekt podpořit domácí kompostování. Vedlejším pozitivním efektem by mělo být také snížení množství tzv. černých skládek v okolí zahrad a s tím spojený výskyt divočáků v zastavěných částech města. Novináře o tom dnes informovalo vedení magistrátu.

Město na projekt získalo dotaci 531.000 korun z Programu pro podporu odpadového hospodářství obcí v Ústeckém kraji na roky 2017 až 2025. Znění smlouvy zveřejní magistrát příští týden na webových stránkách města. Detailnější podmínky k výpůjčce budou známy na začátku příštího roku. Drtiče musí být umístěny na pozemcích v katastrálních územích města.

Obyvatelé Ústí nad Labem mají letos svoz odpadu zdarma. Zastupitelé loni rozhodli o zrušení poplatku 500 korun ročně na osobu. Vedení radnice to zdůvodnilo dobrou finanční kondicí města a tím, že zhruba třetina obyvatel poplatek neplatí. Zdarma mají svoz odpadu také lidé v Mostě, Teplicích a letos také v Chomutově. Chomutovští zastupitelé tento týden rozhodli o znovuzavedení poplatku 500 korun na osobu ročně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí