zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Litoměřice: ,,Zelená oáza ve středu města

27.12.2018
Obec, město
Litoměřice: ,,Zelená oáza ve středu města

Vítězný projekt letošního participativního rozpočtování, kterým je ,,Zelená oáza ve středu města", nabývá konkrétních rozměrů. V prostoru mezi základní školou Lingua Universal a kinem Máj vznikla místo asfaltové zatravněná plocha, která bude sloužit jako odpočinková zóna pro veřejnost, žáky školy, ale i návštěvníky kinokavárny.

Realizace projektu se ve finále ukázala být náročnější, než jeho předkladatelky Dana Kvapilová Fryčová a Blanka Ježková ze školy Lingua Universal předpokládaly. Počítaly totiž se získáním dotace, která nakonec nepřišla. Celkové náklady zatím vystoupaly k 800 tisícům korunám, škola se rozhodla projekt dofinancovat ze svého. Úpravy byly podle slov ředitelky Ježkové náročné. Bylo třeba vytrhat starý nevyhovující asfalt, povrch vyrovnat a zatravnit. Došlo k odstranění dvou přístřešků a dostavění zdi. ,,Zdaleka nejsme hotovi. Čekají nás další úpravy v hodnotě půl milionu korun. Plánujeme položení funkčního sportovního povrchu v místech, kde bývaly přístřešky, zakoupení dalšího hracího prvku a stavbu zastřešené venkovní učebny. Chceme také živým plotem oddělit zelenou část od parkoviště," nastínila náročnost proměny Blanka Ježková.

Úvodní část realizace projektu si dnes prohlédl starosta Ladislav Chlupáč. ,,Za každý kus zeleně v centru jsme rádi. Těší mě, že je tento prostor nově upraven a mohou jej využívat všichni obyvatelé Litoměřic," vyjádřil radost starosta.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí