zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová desková hra Strážci přírody přiblíží terénní ochranu přírody

12.01.2019
Příroda
Nová desková hra Strážci přírody přiblíží terénní ochranu přírody

Strážci přírody se ráno sejdou na správě chráněného území. V terénu je tou dobou už několik událostí, které čekají na řešení. Je třeba rozdělit úkoly a vybavení a vyrazit na cestu. Kdo půjde s dětmi na exkurzi? Kdo opraví lavičku a kdo pomůže zraněné vydře?

Jedná se o deskovou hru pro 1 - 8 hráčů. Doporučený věk je od 8 let. Hru lze hrát jako ve skutečnosti, kdy hráči spolupracují a společně se snaží hru porazit (vyřešit včas všechny události, které do hry přicházejí). Ale také může hrát každý proti každému a zvítězí ten, kdo nasbírá z řešení událostí nejvíce bodů.

Události hry jsou inspirované skutečnou terénní ochranou přírody. Výsledky zásahů jako návštěvníci často vůbec nevnímáme, ale prostřednictvím této hry si každý uvědomí, že péče o přírodu vyžaduje úsilí. A po skončení hry leckdo dostane chuť vyrazit ven a přiložit ruku k opravdovému dílu.

Školy (školní družiny a přírodovědné kroužky) mohou do konce letošního roku získat hru zdarma díky grantu Ministerstva životního prostředí. Zbývá posledních cca 40 ks.

Pro školy v Libereckém kraji lze v omezeném množství nabídnout i osvětové povídání s místním strážcem z CHKO Jizerské hry - Mgr. Radomír Studený (Krajský úřad Libereckého kraje, tel.: 485 226 422, e-mail: radomir.studeny@kraj-lbc.cz).

Více info:

http://malystrazce.cz/e-shop/deskova-hra-strazci-prirody/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí