zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Kutné Hoře by měly od května jezdit elektrobusy

14.01.2019
Obec, město
Doprava
Ekologická auta
V Kutné Hoře by měly od května jezdit elektrobusy

V Kutné Hoře by měly od května jezdit elektrobusy, které vystřídají klasické autobusy s dieselovými motory. Cílem je zavést ekologickou dopravu, která nebude produkovat zplodiny a nebude hlučná, řekl dnes novinářům starosta Josef Viktora (ANO).

Na nakoupení pěti elektrobusů dostala dopravní společnost Arriva dotaci. Výběrové řízení na dodavatele však bylo v minulosti neúspěšné a muselo se opakovat.

"Naftové autobusy budou vyřazeny a veškerou autobusovou dopravu nahradí elektrobusy," uvedl Viktora. Připomněl, že město chtělo původně vsadit na autobusy poháněné na zemní plyn. Pořízení elektrobusů je ale podle starosty výhodnější z hlediska dotací, proto se město vydalo touto cestou.

Dopravce by měl zajistit dva malé elektrobusy pro jízdy přes město a tři velké, které budou zajíždět mimo centrum. Menší budou mít na délku jen osm metrů a měly by se i v užších uličkách pohodlně vytočit.

Autobusy v Kutné Hoře zajíždějí do historického centra od loňského dubna. Lidé díky protažení MHD do středu města nemusejí z objezdové silnice chodit pěšky.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí