zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita v lednu: Kotlíkové dotace, eko-auta pro obce či ochrana ozonové vrstvy

22.01.2019
Obecné
Vytápění, zateplení
Priorita v lednu: Kotlíkové dotace, eko-auta pro obce či ochrana ozonové vrstvy

Poslední šance, jak si vyměnit starý a neefektivní kotel na uhlí za moderní stroj s pomocí dotace, je tady...

Třetí vlna kotlíkových dotací může i do vašeho domu přinést úspornější a ekologičtější zdroj tepla. Vše podstatné osvětluje v rozhovoru ministr životního prostředí Richard Brabec.

Na omezení kouře a za čistším vzduchem míří i další dotační výzvy. Obce a jejich organizace získají zajímavou podporu na nákup vozidel na alternativní pohon a v ulicích tak ubude čoudících výfuků.

A ochrana plynného obalu do třetice, i když je to spíše ochrana nás lidí. Peníze z Národního programu Životní prostředí dostanou projekty, které přispívají k udržení životně důležité ozonové vrstvy.

V lednovém vydání se věnujeme kvalitě vzduchu, a to nejen v České republice, proto si můžete přečíst, jak nedobře jsou na tom obyvatelé Ulánbátaru, nebo že i starost o půdu může přinést čistší ovzduší.

Dále přinášíme zprávu, jak se vyvíjí ,,spouštění" Norských fondů v aktuálním programovém období. Peníze ze Skandinávie půjdou do ochrany českého životního prostředí a první dotační výzvy by se mohly spustit už v polovině letošního roku.

A jako vždy u nás najdete galerii realizovaných projektů s dotační pomocí, jednomu z nich se věnujeme podrobněji v rubrice Úspěšný projekt.

Rádi bychom vás upozornili i na nově zřízené webové stránky našeho časopisu. Na www.priorita.cz najdete aktuální zprávy, rovněž se zde můžete přihlásit k odběru papírového vydání časopisu.

PRIORITA 1/2019

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí