zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé se mohou poprvé v zimě zapojit do akce Do práce na kole

26.01.2019
Doprava
Lidé se mohou poprvé v zimě zapojit do akce Do práce na kole

Cyklisté, běžci, chodci a koloběžkáři se mohou tento týden poprvé v zimě zapojit do celorepublikové kampaně Do práce na kole, která se jinak tradičně koná v květnu. Podle organizátorů z iniciativy Auto*Mat si o zimní variantu akce řekli sami účastníci, kteří mimo jiné chtějí dokázat, že kolo může být běžným dopravním prostředkem i více než jen pár měsíců v roce.

Na rozdíl od květnové akce je podle Auto*Mat lednová výzva určena pouze jednotlivcům. Ti se mohou zdarma registrovat na webu dopracenakole.cz a porovnávat tam svou výkonnost s dalšími účastníky.

Účastníci výzvy, která trvá ode dneška do neděle, mohou způsoby dopravy do práce kombinovat. Pokud jsou cyklostezky kvůli sněhu či náledí nepoužitelné a jízda po silnicích je nebezpečná, mohou kousek jet městskou hromadnou dopravou a pak dojít pěšky. Nebo mohou zkombinovat kolo a vlak. Vzhledem k tomu, že ve výzvě jde o pravidelnost, je ale třeba podle organizátorů vyrazit na kole nebo pěšky aspoň ve třech dnech.

Cestu si pak účastníci zapíšou na webu nebo pomocí propojených aplikací Urban Cyclers, Na kole Prahou, Superlife nebo Strava. Údaje zapsané o cestách pak pomůžou zjistit, kudy cyklisté v zimě jezdí a jak by bylo možné tomu přizpůsobit infrastrukturu, doplnili organizátoři.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí