zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference Životní prostředí - prostředí pro život

31.01.2019
Obecné
Konference Životní prostředí - prostředí pro život

CENIA, česká informační agentura životního prostředí uspořádá v roce 2019 dvoudenní odborné setkání s cílem vytvořit prostor pro širokou diskusi o otázkách, souvisejících s aktuálními výzvami v oblasti ochrany životního prostředí. Konference s názvem ,,Životní prostředí - prostředí pro život" se uskuteční ve dnech 12. - 13. června 2019 v Kongresovém centru Floret v Průhonicích.

Odborný obsah konference bude rozdělen do čtyř základních tematických okruhů:

Udržitelná výroba a spotřeba zahrne např. problematiku environmentálního značení, sociálně odpovědného zadávání včetně zelených veřejných zakázek, systematické přístupy k řešení oběhového hospodářství, otázky zeleného bydlení a architektury, udržitelného trávení volného času, včetně udržitelnosti v oblasti turistického ruchu a další

Globální změny se zaměřím především na aktuálně diskutované otázky klimatické změny a jejich dopadů a globální iniciativy včetně SDGs, související programy mezinárodní rozvojové spolupráce a partnerství pro udržitelný rozvoj.

Udržitelný rozvoj sídel a místní Agenda 21. Péče o životní prostředí v sídlech již dávno není vnímaná jako izolovaná aktivita, ale jako průřezový princip, který se promítá do řešení územního rozvoje, ekonomických aktivit, dopravy, energetiky a dalších aspektů rozvoje lidských sídel. Úspěch při snaze o udržitelný rozvoj sídel je nemyslitelný bez systematického vzdělávání k UR zaměřeného na všechny cílové skupiny.

Strategické plánování v oblasti životního prostředí zahrne diskusi nad širšími otázkami, týkajícími se vývoje životního prostředí a naší společnosti v globálním měřítku i v lokálních souvislostech, identifikace trendů, signálů, příležitostí a hrozeb ovlivňující prostředí kolem nás.

V polovině února 2019 budou spuštěny webové stránky konference s aktualizovaným programem a formulářem pro registraci účastníků.

Zdro: CENIA

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí