zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Německo asi nesplní cíle ohledně ochrany klimatu

14.02.2019
Klimatické změny
Německo asi nesplní cíle ohledně ochrany klimatu

Německo s velkou pravděpodobností nesplní své cíle ohledně ochrany klimatu pro rok 2020. Proti roku 1990 bude do ovzduší vypouštět pravděpodobně o 32 procent méně skleníkových plynů, cílem však bylo snížení emisí o 40 procent. Vyplývá to ze zprávy o ochraně klimatu za minulý rok, kterou dnes schválila německá vláda.

Německá ministryně životního prostředí Svenja Schulzeová vyzvala k větší odvaze a závaznosti ohledně klimatické politiky. Zdůraznila, že předloží zákon, který učiní dodržování klimatických cílů závaznější. Do roku 2030 přitom mají být německé emise skleníkových plynů proti roku 1990 nižší o 55 procent.

Sociálnědemokratická politička řekla, že v energetickém sektoru je dobrým plánem doporučení takzvané uhelné komise. Skupina, v níž zasedali zástupci vlády, průmyslu, odborů i organizací na ochranu životního prostředí, minulý měsíc doporučila, aby Německo nejpozději do konce roku 2038 přestalo používat energii z uhlí.

Schulzeová ale zdůraznila, že prospěšné koncepty ochrany klimatu musejí existovat také u budov a v dopravě. Pokrok v energetickém sektoru podle ní bude částečně zmařen vyššími emisemi v těchto oblastech.

V centru pozornosti je přitom hlavně sektor dopravy. Příslušná pracovní skupina v současnosti z pověření vlády pracuje na návrzích v této oblasti. Ve hře je například omezení rychlosti na německých dálnicích.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí