zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zprávy z kampaně #DostByloPlastu: Kdo ještě říká plastu dost

21.02.2019
Odpady
Recyklace
Zprávy z kampaně #DostByloPlastu: Kdo ještě říká plastu dost

V rámci #DostByloPlastu se snažíme ukázat, že bez jednorázových plastů se lze obejít. Neobaleno je jedním z obchodů, ze kterých si zboží odnesete ve vlastních obalech.

,,Neobaleno jsme založili my, manželé Jan a Šárka. Vše začalo již před několika lety, kdy jsme hodně přemýšleli o současném způsobu života a jeho dopadu na vše okolo. Nejprve jsme se rozhodli přispívat a následně pomáhat některým neziskovým organizacím. Dále jsme se dostali k výměně značné části spotřebního zboží u nás doma (zejména drogerie) za menší množství výrobků a především za jejich ekologické varianty. I přesto jsme měli pocit, že to prostě není dost. A pak se to stalo. V roce 2017 v nás začala hlodat myšlenka: Proč se do toho nepustit naplno bezobalovým obchodem?

A tak jsme si otevřeli bezobalovou prodejnu potravin a drogerie na Praze 13 hned u metra Lužiny. Největší odměnou jsou pro nás spokojení navracející se zákazníci a pozitivní zpětná vazba na kvalitu potravin, zároveň to, jak si lidé nosí vlastní znovupoužitelné obaly, které si u nás naplní. Věříme, že se myšlenka bezobalového nakupování postupně rozšíří a nadchne více a více lidí. Protože, jak to jednou člověk zkusí, už není cesty zpět."

Jan Petrovič, Neobaleno

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí