zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Naftové autobusy v Kutné Hoře nahradí elektrická vozidla

08.03.2019
Obec, město
Doprava
Ekologická auta
Naftové autobusy v Kutné Hoře nahradí elektrická vozidla

V Kutné Hoře letos začnou jezdit elektrobusy, které nahradí klasické autobusy s dieselovými motory. Provoz elektrických vozidel bude zahájen mezi 1. květnem a 31. červencem, řekl ČTK místostarosta Vít Šnajdr (Piráti).

Původně se hovořilo o tom, že elektrobusy budou v Kutné Hoře jezdit od května. Kvůli omezené kapacitě výroby to však bude pravděpodobně později. "Není to pásová výroba," podotkl místostarosta. Nejzazší termín je podle něj konec července.

Cílem je zavést ekologickou dopravu, která nebude produkovat zplodiny a nebude hlučná. Na nakoupení pěti elektrobusů dostala dopravní společnost Arriva dotaci. Výběrové řízení na dodavatele však bylo v minulosti neúspěšné a muselo se opakovat.

Město chtělo původně zavést autobusy poháněné zemním plynem. Pořízení elektrobusů ale bylo podle radnice výhodnější z hlediska dotací, proto se město vydalo touto cestou.

Dopravce by měl zajistit dva malé elektrobusy pro jízdy přes město a tři velké, které budou zajíždět mimo centrum. Menší budou mít na délku jen osm metrů a měly by se i v užších uličkách pohodlně vytočit.

Autobusy v Kutné Hoře zajíždějí do historického centra od loňského dubna. Lidé díky protažení MHD do středu města nemusejí z okružní silnice chodit pěšky.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí