zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na ekologických protestech v Londýně bylo zadrženo na 400 lidí

20.04.2019
Klimatické změny
Šlendryján
Na ekologických protestech v Londýně bylo zadrženo na 400 lidí

Policie v Londýně od pondělí, kdy ekologičtí aktivisté začali blokovat dopravu ve snaze přinutit vládu k rázným krokům v boji proti klimatickým změnám, zadržela na čtyři stovky demonstrantů. Dnes o tom informovala agentura DPA.

"Doposud bylo zadrženo asi 390 lidí," uvedla mluvčí londýnské policie. Tři z nich, kteří se v úterý z nástupiště lepidlem přilepili k vagonům, by ještě dnes měli stanout před soudem.

Do ekologických protestů na několika místech v centru Londýna se v pondělí zapojily tisíce lidí a organizátoři ohlásili, že blokovat provoz chtějí nepřetržitě přinejmenším do pátku.

Protesty organizuje skupina Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), která má podle BBC tři základní požadavky: nulové uhlíkové emise do roku 2025, zřízení občanského shromáždění pro nalezení řešení ekologických problémů a to, aby vláda říkala pravdu o klimatických změnách. Skupina se chce sejít s britskou premiérkou Theresou Mayovou a vzkazuje, že své protesty bude stupňovat, pokud vláda nezačne konat.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí