zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kvůli velkému suchu v Pardubickém kraji přibývá požárů v přírodě

28.04.2019
Příroda
Havárie
Šlendryján
Kvůli velkému suchu v Pardubickém kraji přibývá požárů v přírodě

Kvůli velkému suchu přibývá v Pardubickém kraji požárů lesa a trávy. V úterý hasiči likvidovali čtyři. Největší vypukl v Brandýse nad Orlicí, kde kvůli silného větru spadl strom na dráty vysokého napětí a odlétávající jiskry zapálily les.

Na místě o rozloze 1,5 hektaru zasahovalo osm hasičských jednotek, škoda byla předběžně vyčíslena na 300.000 korun, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Požár byl uhašen 16:30, přes noc místo hlídala jednotka a dnes ráno je předala hajnému," řekla ČTK Horáková.

Další požáry hasiči v úterý likvidovali v Němčicích, Horním Bradle a Vraclavi. Hašení komplikoval velmi silný vítr.

Za 23 dubnových dní zasahovali hasiči u 57 požárů lesů, polních porostů a trávy. Za stejné období loňského roku bylo takových případů 31. Příčinami vzniku požáru byly odhozený nedopalek či zápalka, zakládání ohňů v přírodě nebo spadlé elektrické vedení.

Hasiči upozorňují na to, že sucho bude pokračovat, nedoporučují proto rozdělávat ohně, a to ani o takzvaných čarodějnicích. Český hydrometeorologický ústav vydal pro Českou republiku kromě Moravskoslezského kraje výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí