zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přijďte na prvního máje do ZOO Jihlava se starým spotřebičem, získáte dětskou vstupenku

30.04.2019
Ekologická dovolená, cestování
Zpětný odběr
Přijďte na prvního máje do ZOO Jihlava se starým spotřebičem, získáte dětskou vstupenku

Už 10. ročník akce nazvané S vysloužilci do ZOO se uskuteční ve středu 1. května v jihlavské zoologické zahradě. Ve spolupráci s Krajem Vysočina ji pořádá kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ELEKTROWIN. Prvních sto návštěvníků, kteří tento den od 9 do 15 hodin přinesou a odevzdají starý spotřebič, obdrží dětskou vstupenku zdarma.

Tato akce by měla jak malým, tak dospělým návštěvníkům připomenout, že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. A že je nutné tyto spotřebiče odevzdávat buď do sběrných dvorů, u prodejců elektra nebo na dalších odběrných místech.

,,Poprvé se tato akce konala v ZOO Jihlava v roce 2010, během dosavadních devíti ročníků přinesli návštěvníci více než 20 000 elektrospotřebičů," připomíná Jan Marxt ze zákaznického oddělení ELEKTROWIN a.s.

,,Cestou do ZOO můžete odevzdat například nefunkční rychlovarnou konvici, toustovač, žehličku či fén, prostě staré elektro, které vám doma jen překáží," upřesňuje. Odborným zpracováním se totiž dají z těchto věcí získat cenné materiály, které mohou být použity při výrobě nových pomocníků pro domácnost.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí