zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Opava: Projekt "Klima se mění: od informací k akci"

02.05.2019
Klimatické změny
Opava: Projekt  Klima se mění: od informací k akci

Seznámit širokou veřejnost s inspirativními a chytrými klimatickými opatřeními, která jsou realizována v různých částech České republiky - to je hlavní cíl projektu "Klima se mění: od informací k akci". V předvelikonočním čase zavítal tento projekt do Opavy. Na programu byly besedy s mladými lidmi i instalace výstavy o změně klimatu.

Smyslem projektu je ukázat, že k ochraně klimatu může přispět každý z nás," říká Daniel Tichý, koordinátor projektu z organizace CI2, o.p.s. ,,Klíčovým prvkem projektu je dialog s mladými lidmi. Ti si čím dál tím více uvědomují závažnost dopadů klimatické změny, protože právě jejich generace je může pocítit doslova fatálním způsobem," zdůraznil Tichý.

,,Při besedách v Opavě bylo zřejmé, že mladé lidi téma změny klimatu zajímá. Věřím, že se nám podařilo alespoň u některých z nich zasít zájem o to, co můžou pro ochranu klimatu udělat jako jednotlivci, a že budou rovněž přemýšlet častěji o této - pro ně do budoucna velmi důležité - problematice," uvedl meteorolog České televize Michal Žák, který pro studenty Mendelova gymnázia a Masarykovy střední školy zemědělské připravil zajímavou přednášku o změně klimatu a následně s nimi na toto téma diskutoval.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí